Online Check-In - checkIn

Online check-in nedir?

Online check-in, bilet satın alındıktan sonra yolcuların uçağa giriş yapabilmeleri için gerekli olan check-in işlemini kendileri elektronik cihazlarla diledikleri yerden online olarak yapmalarını sağlayan hizmettir.

Online check-in işlemi ne zaman başlamaktadır?

Online check-in süresi Her havayoluna göre farklılık göstermektedir. Birçok havayolunda online check-in işlemi uçuşları havalanmadan  24 saat öncesinde başlayarak uçuştan 90 dakika öncesine kadar internet üzerinden yapılabilmektedir.

Online check-in nasıl yapılabilir?

Biletleme satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Yolcuya  e-mail ile bilgilendirme yapılmaktadır. Uçuşunuza 24 saat kala, burada belirtilen e-bilet veya rezervasyon ( P N R )numaranızla birlikte, online check-in linklerinden  ad ve soyad bilgilerinizi girerek işleminizi  gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra uçağın oturma planından koltuk seçiminizi de yapabilirsiniz. Bazı havayolu firmalarında koltuk seçimi için ekstra ücret talep edilmektedir.

Online check-in yapacaklara önerilerimiz.

Online check-in yapmış yolcularımız uçuştan 60 dakika önce havalimanında olmaları gerekmektedir. Eğer bagaj işlemleri varsa uçuşa dış hatlarda 90, iç hatlarda ise 60 dakika kala işlemlerin tamamlanmış olmaları gerekmektedir. Bagajsız yolcular, biniş kartının çıktısını internetten alarak güvenlik kontrolünden geçtikten sonra uçağa binebilirler. Bagajlı yolcular ise, check-in girişi kapanmadan önce online check-in kontuarlarından bagajlarını teslim ederek  uçağa giriş yapabilirler.

En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti

©2018 En Uygun Uçak Bileti™ Tüm hakları saklıdır.
Sitemizden alınan biletler ile ilgili iptal iade ve değişiklikler için
Telefon.+90(212) 506 06 06 arayabilirsiniz  Bu web sitesi Aydın Sarı Turizm Markasıdır