Ankara

Ankara Hakkında

Türkiye'nin başkenti ve yaklaşık Beşbuçuk milyonluk nüfusuyla en kalabalık ikinci şehridir. Cumhuriyet Kurulmazdan önce küçük bir şehir olan Ankara, başkent olduktan sonra hızlı bir büyüme göstermiştir. Kentin en görkemli binaları bakanlık ve büyükelçilik binalarıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir, Ankara'nın en çok ziyaret çeken yeridir. Kentte aynı zamanda Arkeoloji Müzesi, Etnografya, Resim Heykel Müzeleri bulunmaktadır. Ayrıca kenti tepeden gören Atakule ve Karum Alışveriş Merkezi de en güzel yerleridir. Kızılay, Gençlik Parkı, Atatürk Orman Çiftliği gibi şehir içi parklar vardır. Aynı zamanda özellikle içerisinde su sporları da yapılabilen Gölbaşı bulunur. Kent içi metro ağı ve otobüs taşımacılığı yaygındır. Havalimanı kent merkezine uzaktır. Havalimanı ulaşımı HAVAŞTAŞ ya da belediye otobüsleriyle yapılmaktadır. Ankara yazları sıcak ve kuru kışları soğuk geçen karasal iklime sahip bir İlimizdir.

Ankara Uluslararası Film Festivali, Ankara Uluslararası Müzik Festivali ve Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali gibi kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ankara'da eğitim veren üniversiteler ise şunlardır: Ankara, Gazi, Hacettepe, Ortadoğu Teknik, Yıldırım Beyazıt, Atılım, Başkent, Bilkent, Çankaya, TED, TOBB Ekonomi ve Teknoloji, Turgut Özal, Türk Hava Kurumu ve Ufuk Üniversiteleri. Ankara'nın 18'i merkez 25 ilçesi bulunmaktaır.

Ankara Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA

04.03.2024 Pazartesi

13/7

05.03.2024 Salı

16/7

06.03.2024 Çarşamba

9/3

07.03.2024 Perşembe

7/7

08.03.2024 Cuma

11/8

En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti En uygun uçak bileti

©2018 En Uygun Uçak Bileti™ Tüm hakları saklıdır.
Sitemizden alınan biletler ile ilgili iptal iade ve değişiklikler için
Telefon.+90(212) 506 06 06 arayabilirsiniz  Bu web sitesi Aydın Sarı Turizm Markasıdır